How fast can piranhas eat a dog?

How fast can piranhas eat a dog?
How fast can piranhas eat a dog?
--

Piranhas are considered to be one of the most dangerous predatory fish in the world, and there are many different and terrifying stories about them, but can they really tear their prey apart to the bare bones in a matter of minutes?

Viens no pirmajiem piraiju reputāciju radīja ASV prezidents Teodors Rūzvelts, kurš pēc brauciena uz Amazones džungļiem izteicās, ka tās esot “mežonīgākās zivis pasaulē”. Savā grāmatā par šo ceļojumu Rūzvelts raksta, ka piraijas “nokodīs pirkstu vai roku, kas iemērkta ūdenī,” un ka teju ikvienā ciematā Paragvajā ir cilvēks vai dzīvnieks, kuru ar saviem asajiem kā žilete zobiem sakropļojušas šīs zivis. Turklāt, sajūtot asinis, tās kļūstot “trakas”.

[–>

Tā ir patiesība tikai daļēji – sarkanās piraijas ir plēsējas un gaļēdājas, savukārt citas sugas kā Colossoma macropomum, kas ir tuvas piraiju radinieces, ir veģetārietes un pārtiek no augļiem.

[–>

Piraijas dzīvo grupās no 10 līdz 100 zivīm, taču tas vairāk aizsardzības, nevis medību dēļ. “Viņām ir sava vieta pārtikas ķēdē gan kā plēsējiem, gan kā upuriem,” portālam “Live Science” skaidro Odubonas akvārija kuratore Kristīne Grzenda. “Tomēr, tāpat kā citi dzīvnieki, piraijas var kļūt agresīvākas, kad ir ierobežota pārtikas pieejamība.” Piraijām ir savi dabiskie ienaidnieki, piemēram, melnais kaimans (Melanosuchus niger).

[–>

Taču cik ātri piraijas spēj saplosīt upuri? Elisone Valca-Hila, vecākā speciāliste Ņūenglandas akvārijā, atzīst, ka šīs zivis ir ļoti ātras un ar medījumu tiek galā zibenīgi.

[–>

“Kad piraija ir izbadējusies, tā vienā maltītē var apēst līdz astotajai daļai sava svara, kas būtu 68 grami,” viņa norāda. “Tātad, ja mums ir apmēram 22 kilogramus smags suns – paņemsim nost kādus 4,5 kilogramus kaulu un kažoka – 267 pieaugušas piraijas to noēstu triju minūšu laikā.”

[–>

Tiesa, pie tāda branga medījuma kā suns piraijas netiek bieži, parasti tās izvēlas vieglāk pieejamu barību kā zivis vai augļi. Speciālisti norāda, ka spēcīgie, asie zobi šīm zivīm vajadzīgi arī tāpēc, lai varētu tikt galā ar cietāku barību kā vēžveidīgie.

[–>

“Neskatoties uz izskatu, piraiju reputācija lielā mērā ir nepelnīta, un viņu barošanās paradumi bieži tiek pārspīlēti,” saka Valca-Hila. “Piraijas daudz lielākam dzīvniekam uzbruks, visticamāk, tikai tad, ja tas ir nopietni ievainots vai jau beigts.”

Follow “Delfi” also on Instagram or YouTube profile – join to learn the most important and interesting things first!

The content of the publication or any part of it is protected by copyright within the meaning of the Copyright Law, and its use without the permission of the publisher is prohibited. Read more here


The article is in Latvian

Tags: fast piranhas eat dog

-

PREV Human rights activist Oleg Orlov is declared a “foreign agent” in Russia
NEXT US launches airstrikes against Iran-linked targets in Syria and Iraq