The policeman is being asked to be charged with cigarette smuggling in a large-scale organized group

The policeman is being asked to be charged with cigarette smuggling in a large-scale organized group
The policeman is being asked to be charged with cigarette smuggling in a large-scale organized group
--

The Internal Security Bureau (IDB) has sent a criminal case to the prosecutor’s office for the initiation of criminal prosecution against an official of the Latgale region of the State Police and two persons for the smuggling of tobacco products in an organized group on a large scale, as well as against the official of the State Police and one of the private individuals – for the illegal storage, transfer and possession of tobacco products “Delfi” informed the IDB that it will be realized on a large scale in a group of persons.

IDB, veicot pirmstiesas izmeklēšanu no Valsts robežsardzes pēc institucionālās piekritības saņemtajā kriminālprocesā, noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona kopā ar divām privātpersonām organizēja tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām iepludināšanu pa Daugavu no Baltkrievijas Republikas.

[–>

Procesuālo darbību laikā pie aizturētajām personām tika atrastas un izņemtas vairāk kā 58 000 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kā arī gumijas laiva, kas tika izmantota noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā.

[–>

IDB izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka minētā Valsts policijas amatpersona kopā ar vienu no minētajām privātpersonām nelikumīgi glabāja, pārvietoja un realizēja cigaretes ar Ukrainas Republikas akcīzes nodokļa markām lielā apmērā.

[–>

Valsts policijas amatpersonas un privātpersonu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas rezultātā Latvijas Republikai nodarīts materiālais zaudējums vairāk kā 16 000 eiro apmērā.

[–>

Jāatzīmē, ka Valsts policijas amatpersona pēc noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas neturpina dienestu Valsts policijā. Minētajai Valsts policijas amatpersonai un vienai no privātpersonām kriminālprocesa ietvaros ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Otrai privātpersonai ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

[–>

Par iepriekš uzskaitītajām pretlikumīgajām darbībām Iekšējās drošības birojs pret bijušo Valsts policijas amatpersonu un abām personām rosina uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā.

[–>

Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

[–>

Vienlaikus attiecībā pret bijušo Valsts policijas amatpersonu un vienu no privātpersonām prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – nelikumīgu tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā personu grupā.

[–>

Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

[–>

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Follow “Delfi” also on Instagram or YouTube profile – join to learn the most important and interesting things first!

The content of the publication or any part of it is protected by copyright within the meaning of the Copyright Law, and its use without the permission of the publisher is prohibited. Read more here


The article is in Latvian

Tags: policeman asked charged cigarette smuggling largescale organized group

-

PREV Correctional institutions are unacceptable for children who have committed serious crimes. “We locked the old ones, but the problem remained!”
NEXT “It was terrible”; In Daugavpils, a drunk driver destroys the local area